Olympiáda z českého jazyka

$article->head

Jako každoročně se i letos konalo školní kolo Olympiády v českém jazyce pro žáky 8. - 9. ročníků. Přihlásilo se deset statečných, kteří se zkusili vypořádat se záludnostmi mateřského jazyka. Olympiáda měla dvě části. V první žáci řešili záludné úkoly, jako například poznat a napravit stylizační nedostatky, doplnit interpunkci a poznat věty vedlejší, nalézt slovní ekvivalenty, či vysvětlit možný smysl věty. Ve druhé části si museli poradit s libovolným slohovým útvarem na téma „Na listopadu se mi líbí/nelíbí...“. Všichni se snažili dle svých možností a nikdo nezůstal úplně bez bodů. Nejlépe si však se všemi úkoly poradila Lillian Samková z 9.A. Postoupila tak do okresního kola, které se bude konat v dubnu. Všem zúčastněným děkujeme a vítězce blahopřejeme.

Za kabinet ČJ Mgr. Ivana Vobořilová

Autor: Mgr. Dagmar Heráková
Publikováno: 02.01.2023
Ročník: 2022-2023