Odznak všestrannosti olympijských vítězů

„Odznak všestrannosti olympijských vítězů“ (OVOV) aneb pětiboj trochu jinak

V úterý 18. dubna 2023, učitelé tělocviku, jedna skvělá asistentka a Petr Marinčič (za organizační výbor OVOV), pořádali okresní kolo velké celostátní sportovní akce „Odznaku všestrannosti olympijských vítězů“ (OVOV).

V okresním kole závodili ti nejlepší žáci 4. – 9. třídy. Do sportovního areálu Emila Zátopka přijelo závodit rekordních 156 závodníků (9 osmičlenných družstev a 84 jednotlivců).

Žáci měli možnost porovnat si své výkony v 5 disciplínách. 4 disciplíny byly stejné pro všechny – trojskok, hod 2 kg medicinbalem, přeskoky přes švihadlo za 2 minuty,

kliky za 2 minuty. Pátou disciplínu si žáci volili – běh na 1000 m nebo driblink 2 minuty.

Naše družstvo se probojovalo až na nevděčné 4. místo a na postup do krajského finále bude muset čekat (postoupit může na body po sečtení výsledků všech okresních kol).

Za družstvo soutěžili:

Bára Sazamová, Nikola Tesařová, Anežka Vávrová, Linda Vobrová, Kristián Knespl, Ondřej Kopas, Petr Moník a Nikolas Štoček

Naši žáci byli velmi úspěšní i v soutěži jednotlivců, získali celkem 3 medaile: zlato: Jaroslav Adamec, bronz: Lukáš Pavelka a Ondra Kopas

Za jednotlivce soutěžili: Jaroslav Adamec, Lukáš Pavelka, Adam Lacek, Pavel Havlík, Robert Olšar, Oskar Brůžek, Marek Senohrábek, Petr Bukvic, Vladimír Synek, Daniel Hrádek, Michal Pechek, Matyáš Havránek, Daniel Vejtruba, Aleš Rychnovský, Michaela Moníková a Thea Čápová

Do krajského finále 12.5.2023 mají postup jistý: Jaroslav Adamec, Ondřej Kopas a Vladimír Synek.

Všichni členové našeho týmu podali skvělé osobní výkony. Všem závodníkům (ale i jejich rodičům) patří velké poděkování za vzornou reprezentaci školy.

Pochvalu zaslouží také žáci z 9. tříd, kteří pomáhali ve funkci rozhodčích. V této funkci obstáli na výbornou. Pochvalu vyslovil i zástupce OVOV Petr Marinčič a někteří kolegové z jiných škol. Za nás to byli jedni z nejlepších rozhodčích, kteří okresní kola pomáhali rozhodovat. Díky. Děkujeme také panu řediteli školy, který umožnil pořádání závodu, kolegům naší školy, kteří vycvičili reprezentanty a kolegům, kteří za nás celý den suplovali.

Všem, postupujícím do krajského kola přejeme další úspěchy a nové osobní rekordy.

Celé výsledky najdete na webu OVOV pod adresou:

Autor: Mgr. Miloš Nováček
Publikováno: 25.04.2023