Návštěva poslanecké sněmovny

$article->head

Návštěva Poslanecké sněmovny

V úterý 16.4. uskutečnil náš žákovský parlament návštěvu  Poslanecké sněmovny. Návštěva se uskutečnila na pozvání poslankyně paní Jarmily Levko. Bohužel ji  pracovní povinnosti zavedly do Albánie. Její role průvodkyně Poslaneckou sněmovnou se skvěle ujal její kolega pan poslanec Jan Berki. Ten  nás velmi mile přijal, seznámil nás s prací poslance, s tím, jak se stát poslancem, dal nám mnoho otázek, na které jsme dokázali pohotově odpovídat. A na oplátku pak odpovídal na naše otázky on sám. Také nás společně se svým asistentem zavedl přímo na jednání poslanců. A tak jsme byli svědky vystoupení ministra Ivana Bartoše či hlasování poslanců. Potom následovala prohlídka budovy Poslanecké sněmovny. Poznali jsme jednotlivé historické části sněmovny, ale i zázemí poslaneckých klubů nebo samotnou kancelář poslance pana  Jana Berki.  Návštěva Poslanecké sněmovny v nás zanechala hluboký dojem, byla inspirací pro naši další práci. A možná,  že jednou někdo z nás v Poslanecké sněmovně zasedne. A proč ne, práci poslanců trénujeme i v našem žákovském parlamentu.

P.S. Poděkování patří také panu starostovi panu ing. Radku Lípovi, který nám setkáním s poslankyní J.Levko otevřel dveře do Poslanecké sněmovny a zároveň město zafinancovalo autobus do Prahy. Děkujeme ŽP

 

Připojené fotografie

Autor: Mgr. Marcela Kopřivová
Publikováno: 19.04.2024
Ročník: 2022-2023