Lyžařský kurz, Benecko

$article->head

Benecko, sníh, lyžování, týmy, radost, zábava.

To jsou základní pojmy patřící k letošnímu LVVK 3. – 5. tříd. Tak jako každoročně, tak i letos  jsme vyjeli do Benecka na Martinovu boudu, abychom se buď zdokonalili ve svém lyžařském umění či teprve s lyžováním začali. Na svazích Benecka si osvojili  lyžařskou hantýrku – pizza, špagety, tanečník, sjezdař.  Bohatě jsme si užívali sněhové nadílky a poznali pravé  zimní počasí ve všech jeho podobách – vítr, mráz,  sněžení, mlha, azuro. Kromě lyžování jsme se učili i správnému chování na sjezdových tratích, poznali zimní olympijské sporty, seznámili se s prací horské služby. Učili jsme se spolupracovat, utvářeli si nové vztahy se spolužáky jiných ročníků, poznali jsme sami sebe v nových situacích, sami se o sebe postarali a pomáhali druhým. A to všechno se nám dařilo s úsměvem na tváři, s  pohodou a s radostí. Na letošní kurz budeme tedy vzpomínat jako na krásný, zábavný, velmi naučný, skvělý, úžasný,  nejlepší na světě – to jsou vlastnosti, které našemu kurzu přiřadily samotné děti v závěrečném hodnocení.

P.S. Děkujeme, i pro nás učitele to byl velmi vydařený kurz díky úžasným dětem, které s námi táhly za jeden provaz.  Stejně tak  děkujeme rodičům za kytičky, drobné dárečky a úžasné SMSky, které chodily po návratu z kurzu.

P.S.S. A protože jsme byli skvělá parta nerozhodil nás v závěru ani problém s autobusem.

Autor: Mgr. Marcela Kopřivová
Publikováno: 19.02.2019
Ročník: 2018-2019