Dívky 8. a 9. tříd získaly bronz

$article->head

Dívky 8. a 9. tříd získaly bronz

Naše škola se i letos zúčastnila turnaje dívek v basketbale 8. a 9. tříd. Stejně jako v loňském roce se přihlásily z českolipského okresu pouze 4 družstva. Hrálo se systémem každý s každým, celkem jsme tedy hrály 3 zápasy. Tým našich dívek dokázal porazit družstvo ze ZŠ Šluknovská 14:2. S vítězným týmem ZŠ náměstí Míru Nový Bor jsme prohrály o jediný koš 4:2. S družstvem ZŠ U Lesa Nový Bor jsme také hrály velmi vyrovnaný zápas, měly jsme na vítězství. V závěru se však soupeřkám podařilo dát druhý koš, a tak zápas pro nás skončil opět porážkou 4:2.  Náš výsledek stačil na krásné třetí místo v okrese. Děvčata čelila velmi tvrdé obraně a s velkým nasazením bojovala o každý míč. Škoda jen, že těch míčů do koše nepadlo více. Dívkám moc gratulujeme a věříme, že neztratí chuť do dalšího tréninku.

Tým dívek tvořily:

z 9. tříd: Jasmína Patáková, Amálie Knesplová, Žaneta Najmanová, Nikola Tesařová,  Pavla Pelčáková

z 8. tříd: Lýdie Kreisingerová, Viktorie Annabel Heráková, Anežka Vávrová, Leontýna Fedorčáková, Sára Pušková, Linda Vobrová, Eliška Ornstová

Moc děkujeme všem dívkám za vzornou reprezentaci školy.

Autor: Mgr. Miluše Nováčková
Publikováno: 23.04.2024
Ročník: 2022-2023