Basketbal dívek

Na turnaj dívek v basketbale 8. a 9. tříd se letos přihlásily z českolipského okresu 4 družstva. Hrálo se systémem každý s každým, celkem jsme tedy hrály 3 zápasy. Tým našich dívek dokázal porazit družstvo ze ZŠ Šluknovská 10:2. S vítězným týmem ZŠ Slovanka, složeným výhradně z hráček, které se tomuto sportu věnují závodně, jsme sehrály krásný zápas, který skončil 26:6. S družstvem Gymnázia z České Lípy jsme hrály velmi vyrovnaný zápas, měly jsme na vítězství, ale nedařila se nám střelba na koš. Zápas skončil pro nás porážkou 10:15 a my jsme tedy získaly krásné třetí místo v okrese. Děvčata si velmi dobře nahrávala, tvořila hru a bojovala o každý míč. Škoda jen, že těch míčů do koše nepadlo více. Přesto si dívky zaslouží velkou gratulaci a obdiv, že se dokázaly v hodinách tělocviku naučit tak dobře základy tohoto krásného sportu.

Tým dívek tvořily:

z 9. tříd: Anna Chábová, Kristýna Synková, Lillian Samková, Michaela Moníková, Jitřenka Cahová, Jana Marešová a Karolína Krahulcová

z 8. tříd: Jasmína Patáková, Žaneta Najmanová a Kristýna Matějková

Moc děkujeme všem dívkám za vzornou reprezentaci školy.

Autor: Mgr. Miluše Nováčková
Publikováno: 03.05.2023